Czy mógłby ktoś tak o Tobie powiedzieć: „On jest jak zegar bez wskazówek. Istnieje, jest obecny, lecz nie przekazuje żadnych informacji, nie świadczy użytecznych usług, trzeba go będzie wkrótce wyeliminować”. Przypomnijmy sobie stare powiedzenie: „Nic nie jest łatwe dla tego, komu się nie chce”. A zatem – musisz chcieć! Nawet więcej – musisz pragnąć!
I jeszcze więcej – musisz mieć entuzjastyczne podejście! Jednak przede wszystkim musisz… ZACZĄĆ! Dopiero wtedy stwierdzisz, że sukces jest czymś zupełnie łatwym.
Co na ten temat mieli do powiedzenia różni wielcy myśliciele? j E. H. Chapin twierdził: „Na tym świecie inklinacja (chęć) do robienia i różnych rzeczy ma większe znaczenie niż sama siła”. Jeżeli zatem będziesz I intensywnie chciał coś zrobić i zaczniesz to robić, uzyskasz całą potrzebną do j wykonania tego siłę! M Emerson mawiał: „Zrób coś, a zdobędziesz siłę”. Tak więc w rzeczywistości j| samo ROBIENIE czegoś tworzy potrzebną do tego silę! Fakt ten oparty jest na W prawie bezwładności, które poznajemy na lekcjach fizyki. Stwierdza się w nim: ciało spoczywające w miejscu skłania się ku pozostawaniu w tym samym miejscu (inercja); ciało będące w ruchu ma tendencję do pozostawania w ruchu (z zachowaniem tzw. pędu). Jeżeli zatem niczego nie robisz, nadal będziesz tkwił w marazmie i stagnacji. Ale jeśli tylko zaczniesz działać, twój impet będzie jak koło zamachowe. Im bardziej będziesz zwiększał wysiłek robienia czegoś, tym szybciej będzie rosła Twoja siła. Jest to prawo uniwersalne i podobnie jak prawo grawitacji funkcjonuje niezawodnie. Od wieków już wiadomo, że początek działania generuje siły potrzebne do zrealizowania zamiaru. Wspomina o tym Biblia, mówią o tym wielcy myśliciele. Goethe ujął to następująco:
„W istocie? Chwytaj każdą chwilę! Co możesz zrobić lub o czym pomarzyć – ZACZYNAJ!
W śmiałości geniusz, potęga i magia. Wystarczy, że zaczniesz, a umysł ożyje ZACZNIJ, a dzieło zostanie skończone!” Stare chińskie przysłowie uczy: „Podróż o długości tysiąca mil zaczyna się od pojedynczego kroku”. Nie trzeba widzieć całej drogi, bo nie ma potrzeby widzenia wszystkiego. Wystarczy, że będziesz wiedział tyle, by ruszyć z miejsca. Ale musisz… musisz postawić pierwszy krok! Podobnie jest z siłą robienia czegokolwiek. Dla jednego dnia nie potrzeba energii całego życia. Potrzeba jej tylko tyle, żeby zacząć – żeby postawić pierwszy krok w kierunku wyznaczonego celu. Uwierz Goethemu: ,,Co możesz zrobić lub o czym pomarzyć – ZACZYNAJ!. ..Zacznij, a dzieło zostanie skończone!” Ma to zastosowanie również w stosunku do szybkiego bogacenia się!